Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Katarzyna Mućka   Dzień Ziemi 2013 na Polu Mokotowskim
Kategorie
0

Dzień Ziemi 2013 na Polu Mokotowskim

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce początek obchodów to rok 1990. Tradycją jest finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie, który gromadzi corocznie tysiące uczestników, dla których idea ochrony środowiska jest ważna. W tym roku festyn, z tej okazji, odbędzie się 28 kwietnia w godzinach 10:00- 18:00 w Warszawie na Polu Mokotowskim.

Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2013 r. odbywać się będą w ramach kampanii edukacyjnej „Elektroodpady - proste zasady” dofinansowanej przez NFOŚiGW, a prowadzonej przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Realizowane działania mają na celu edukację i uświadomienie, jak wiele każdy z nas może zrobić dla ochrony ograniczonych zasobów Ziemi.

Ponadto, jak co roku organizatorzy zaplanowali ciekawy program dla rodzin - warsztaty i zabawy dla dzieci - Kraina Małych Przyjaciół Recyklingu, prezentację i sprzedaż produktów tradycyjnych - Stół Darów Ziemi, prezentację Lasów Państwowych, które przygotowały dla uczestników 10.000 sadzonek. Wszyscy, którzy szukają inspiracji - jak spędzić długi weekend - na festynie Dnia Ziemi znajdą taką odpowiedź - Polska Organizacja Turystyczna przygotuje specjalne stoisko informacyjne. O porządek i czystość podczas festynu „Dzień Ziemi 2013” zadba MPO w Warszawie, które na Polu Mokotowskim będzie miało swoje stoisko edukacyjne a na nim warsztaty czerpania papieru.

„Najmłodszych uczestników wydarzenia zapraszamy na warsztaty czerpania papieru. Uczestnicy zajęć zapoznają się z krótką historią i technikami wytwarzania papieru, a także będą mieli okazję stworzyć własną ekologiczną kartkę. Dodatkowo jedną z wielu atrakcji będzie wielkoformatowa gra planszowa, liczne quizy i konkursy z nagrodami oraz edukacja ekologiczna - jak i dlaczego należy segregować odpady” – informuje Joanna Mroczek, Rzecznik Prasowy MPO w Warszawie.

Szczegóły o akcji na stronie: www.dzienziemi.org.pl

Patronat honorowy: Marszałek Sejmu RP, Minister Środowiska, Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent m. st. Warszawy, Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych

Współpraca: Lasy Państwowe, Kampinoski Park Narodowy, Społeczny Instytut Ekologiczny, Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie Sp. z o. o., Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o.

Partner merytoryczny projektu: Polska Organizacja Turystyczna

Finansujący: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Warszawie

Patronat medialny: Jedynka Polskie Radio, Radio dla Ciebie, Gazeta Wyborcza, Metro, TVP Warszawa, Travel Channel, Portal www.zielonalekcja.pl, E!Stilo, Ekologia i Rynek

 

Ten wpis czytano 1220 razy.